• +372 6 835 235
  • info@rkrseadmed.ee
  • Suur-Sõjamäe 29A, 11415 Tallinn, Eesti

Ostukorvis pole tooteid.

Kemppi andis teada septembri lõpu tooteuudisest, mis tähendab, et FastMig tootepere saab endale uue põlvlkonna 400-500A Synergilise / manuaalse poolautomaadi näol, millel tootenimeks X5.

 

Uut seadet saab nii Manual versioonis ehk ilma programmideta ning Synergic versioonis, kus on kaasas kõik vajalik süsinikterase keevitamiseks tavalise (umb) traadiga, metalltäidistraadiga ning rutiiltäidistraadiga. Samuti saab keevitada legeerterseid ehk roostevaba vahemikus 307-316 nii tavatraadiga kui rutiiltäidistraadiga.

Kuna uue invertervooluallika näol on tegemist multifunktsionaalse sedmega, siis saab uue X5-ga ka elektroodiga keevitada ning kontaktsüütega TIG-i kasutada, mille tarvis tegi Kemppi täiesti uued TIG-i põletid, mille on traadi etteande seadme külge kinnitamiseks euro-liide ja millel on täiesti toimiv lüliti kaitsegaasi ja keevitusvoolu lülitamiseks. Samuti sobivad uued vooluallikad ka söeelektroodiga lõikamiseks.

Synergic versioonil on suur 5,7" värviline mitte putetundlik ekraan ka väga lihtne kasutajaliides erinevates keeltes.

Synergic seadmel saab kasutada järgmiseid keevituskvaliteeti tõstvaid ja tootlikkust suurendavaid programme ja funktsioone:

  • Wise Fusion - keevitussügavust suurendav, kuni 25% keevituskiirust tõstes funktsioon. Vähendab ka soojussisestust ja hoiab ära serva sisselõike vea tekke. Koos selle funktsiooniga on kare pikkus alati optimaalne.
  • Wise Penetration - seefunktsioon hoib keevitusvoolu konstantsena ja ei lase keevitussügavusel väheneda, kui käpa kaugus ja traadi väljaulatus seeläbi metalli pinnast mõõdetuna suurenevad. Väga kasulik raskesti ligipääsevavates kohtades ja paksude materjalide korral.
  • Kahe eelmainitud ehk Fusioni ja Penetrationi koostöö ehk Kemppi Reduced Gap Technology (RGT). Võimadab põkk-liite kahepoolset servafaasi või ka ühepoolset pool-V faasi vähendada oluliselt, mille läbi väheneb täis keevitatava faasi maht, kulub oluliselt vähem traati, gaasi ja keevitaja aega. Jutt siis ühepoolselt kitsast faasist ja selle tootlikust keevitamisest.
  • Wise Steel protsess - kõige suurema efekti annab keskmistel vooludel ehk üleminekukaarega keevitades (globular arc transfer), kui voolutugevus ei ole veel kasvanud suureks ehk nö kuuma kaarde (sprei kaarde) ning mille tulemusena tekib keevitamisel palju pritsmeid (süsinikteraste keevitamisel paksustel 3...7mm). See protsess kombineerib keskmisi voolutugevusi kasutades (näiteks traadi 1,0mm kiirustel 8-10 m/min) väikest voolu ja suurt voolu, mille tulemusena meenutab keevitamine topelt impulsiga keevitamist, kuid kaar põleb tegelikult alati siiski tavalises MIG-režiimis, kord on lihtsalt vool (ja ka traadi kiirus) väike ehk metalli siire kaares vtõimub lühistega ning järgmisel hetkel on vool suur, mis annab sprei pritsmevaba tilga ülekande põhimetalli. Tulemuseks on oluliselt vähem pritsmeid ja kergelt kontrollitav keevisvann. Ilus soomuseline õmbluse pealispind pealekauba.

         

Lisainfo Kemppi kodulehelt: https://www.kemppi.com/en-US/offering/family/x5-fastmig/

Posted in Uudised By Raul Rosin

Kemppi kataloogid

21.10.2019 17:27

Kemppi on jaganud oma laia tootevaliku erinevatesse kataloogidesse:

  • - käsikeevitusseadmete ja nende lisade kataloog
  • - keevitusmaskide ja ohutustoodete kataloog
  • - mehhaniseeritud keevituse toodete kataloog
  • - robotkeevituse kataloog

Kliki all olevatel piltidel ja tutvu tootevalikuga:

         

Posted in Uudised By Raul Rosin

Respiraatorid

16.10.2018 14:30

Miks on respiraatori kasutamine oluline? Respiraatorid kaitsevad töötajaid ebapiisava hapnikusisalduse, kahjuliku tolmu, suitsu, gaaside, aurude ja muude ohtlike ainete eest. Need läbi hingamisteede organismi sattuvad kemikaalid võivad põhjustada vähki, kopsu kahjustusi, haigusi ning ka koguni surma. Enda hingamisteede kaitsmine tööd tehes aitab ära hoida haiguste tekkimist.Respiraatorid kaitsevad kasutajat kahel viisil. Esimene neist on saasteainete eemaldamine sisse hingatavast õhust. Seda tüüpi respiraatorid filtreerivad õhus esinevaid osakesi ning filtreerivad kemikaale ja gaase. Teine variant respiraatoritest on need, mis kasutavad eraldi õhupadruneid, mis suunavad puhta õhu otse respiraatorisse. Sellesse kategooriasse kuuluvate respiraatorite hulka kuuluvad õhupõhised respiraatorid, mis kasutavad suruõhku kaugemal asuvast allikast ja iseseisvat hingamisaparaati, mis hõlmab ka nende õhuvarustust. 


Millised on respiraatorite erinevad tüübid?1) Ühe kinnitusega tolmu respiraatorid – need maskid pole mõeldud kasutamiseks ohtlike töid tehes. Neid saab kasutada blokeerimaks tolmu ja muid allergeene.2) Filtritega respiraatorid (tolmu maskid) – need maskid ei kaitse ohtlike gaaside või aurude eest ning neid ei kasutata plii või asbestiga töötamisel. Tolmu maskid on kasulikud kaitsmaks end tolmu ning ohtlike keevitusaurude eest.3) Poolt nägu katvad respiraatorid – on kasulik kasutada kaitsmaks ennast gaaside, tolmu ja keevitusaurude eest. Maski filtrid ning padrunid peavad vastama saasteainetele ning neid tuleb perioodiliselt vahetada.

4) Tervet nägu kaitsev respiraator – pakub samasugust kaitset gaaside ja tolmu eest nagu poolt nägu katvad respiraatorid kuid lisana on ka näo kaitse, mis kaitseb ärritavate ainete ning saasteainete eest. Maski filtrid ning padrunid peavad vastama saasteainetele ja neid peab perioodiliselt vahetama.

5) Ise õhku puhastavad respiraatorid – need respiraatorid kasutavad aku jõul töötavat ventilaatorit, et tõmmata filtrite kaudu õhku maski. Filtrid ja padrunid peavad vastama saasteainetele ning neid tuleb perioodiliselt vahetada.6) Iseseisvalt hingav respiraator – nendel seadmetel on oma õhupakk ja neid kasutatakse olukordades, kus töökeskkonnas võib tekkida hapnikupuudulikkus või on muidu ohtlik elule ja tervisele. 
Mitmed tegurid võivad aidata tööandjal valida sobivat respiraatorit mis vastaks nõutavale kaitsetasemele. Respiraatorite valik on äärmiselt oluline selleks, et suurendada tootlikust, samas aga vähendada vigastuste ning haigestumiste ohtu töötajate seas. 
Mis tahes keevitus- või lihvimisseadme puhul võib hulk erinevaid respiraatoreid pakkuda sobivat kaitsetaset. Nende respiraatorite hinnad võivad olla vahemikus 1€ (ühekordselt kasutatavad) kuni 1000€ või isegi rohkem. Esialgne respiraatori hind on ainult üks osa investeeringust – tuleks vaadata ka muid kõrval kulusid. Korduvkasutatavad respiraatorid võivad kesta kauem, kuid nad vajavad igapäevast puhastamist ja hooldust. Sõltuvalt respiraatorist võib hooldus hõlmata pesemist, filtri vahetust, aku laadimist, ülevaatust ning komponentide vahetamist. Sõltuvalt töötingimustest võivad ühekordsed respiraatorid, mida tuntakse ka tolmu maskidena, ummistuda ning ei pruugi kesta läbi ühe tööpäeva. Sellistel juhtudel võib ühekordsete respiraatorite eelistamine minna kokkuvõttes kulukamaks kui korduvkasutatavad respiraatorid.

Märkus määratud kaitsetegurite kohta respiraatoritel.
 Määratud kaitsetegurid (APF) on hinnanguliselt konkreetse respiraatori poolt antud kaitse tase, kui seda õigesti kasutada. Näiteks 10-kohaline APF on iga 10 saasteaineosa kohta õhus. Teine viis APF-ide kirjeldamiseks on see, et respiraatorit, mille APF on 10, saab kasutada sellises olukorras, kus on õhus saasteaineid kuni 10 korda kokkupuute piirväärtuseni. APFid kehtivad ainult siis kui respiraator on korralikult katsetatud ning valitud õige filter ning järgitud kõiki tootja poolt antud juhiseid. Posted in Uudised By Rauno Pappo

Meil on hea meel teatada, et RKR Seadmed on IVM Vending Machine ametlik autoriseeritud edasimüüja Eestis.

Vaata lähemalt millega tegu ning uuri meilt lisa!
Vending seadmed


Märksõnad:

Posted in Uudised By Rauno Pappo

RKR Seadmed Youtube videod

05.10.2017 10:24

Meil on hea meel teatada, et RKR Seadmed OÜ on alustanud video tootmistega toodete tutvustamisteks ning testimisteks.

Tegime Minarc Evo 180 elektroodkeevitusmasinal koormustesti. Keevitasime seadme maksimumvoolul 170A, et näha, mitu 4,0mm elektroodi saab enne seadme ülekuumenemist ära keevitada. 

Tulemustega saab lähemalt tutvuda juba videos.

Katses kasutatud Minarc Evo 180.

Kasutatud elektroodid.

 

RKR Seadmete Youtube channeliga saab lähemalt tutvuda siit.

Märksõnad:

Posted in Uudised By Rauno Pappo

Eesti Gasellettevõte 2017

RKR Seadmed OÜ pälvis Äripäeva poolt välja antud Eesti Gasellettevõte 2017 tiitli.

Gasellettevõtteks nimetatakse ettevõtet:
kes on kolme aasta jooksul kasvatanud käivet ja kasumit rohkem kui 50%;
kes loovad kõige rohkem uusi töökohti; 
kannavad endas kiiresti areneva ettevõtte olulisi omadusi - paindlikkus, kiirus, julgus.

Vaid alla 1% Eesti ettevõtetest on gasellid.

Posted in Uudised By Rauno Pappo

RKR Seadmed ja SPARK Makerlabi koostöö

Meil on hea meel tõdeda, et RKR Seadmed on andnud omapoolse panuse ning toetab SPARK Makerlab'i Kemppi Minarc Evo 150 keevitusinverteriga.

SPARK Makerlab saab olema koht Tartu südalinnas, kuhu on oodatud kõik, kes tahavad oma kätega midagi ära teha. Täpsemat infot SPARK Makerlab'i tegemistest saab siit: http://makerlab.ee/

Posted in Uudised By Rauno Pappo

Kemppi RA Seeria


Kemppi on kergitanud pisut saladuseloori oma peatselt ilmavalgust nägevalt uudistootelt - Kempact RA tooteseerialt. Tegemist on invertervooluallikaga seadmerühmaga, mis eelkõige mõeldud välja vahetama senist kauaaegselt ja populaarset Kempomat-seeriat, mis Kemppi kui tootja ka Eestis juba 1980-ndate algul kuulsaks tegi.

Uue Kempact RA seeria näol on tegemist täiesti uue lähenemisega kompaktsete MIG/MAG-keevitusseadmete maailmas, kus on liidetud vapustavad keevitusomadused ja silmapaistev disain, mille tulemusena on sündinud uue generatsiooni keevitusseade moodsasse töökotta. Uus seade kätkeb endas kõrgkvaliteetset ja moodsat tehnikat, mis muudab keevituse efektiivseks, täpseks ja tootlikuks. Seadme väljatöötamisel on ettevõtmisse kaasatud disainerid ja oma sõna said kaasa rääkida paljude erinevate maade keevitajad, nii et uus seade peaks suurepäraselt sobima paljude erinevate vajadustega.

Uue Kempact RA disaini lähtekoht, mis kätkeb endas mitmeid innovaatilisi lähenemisi, algab juba seadme uudsest ülesehitusest. Eesmärgiks oli tuua keevitusseadme kõige kasutatavamad funktsioonid kõik seadme ühele poolele. Erinevalt oma eelkäiatest, mis olid kujult madalad ja laiad, on uus seade kõrge ja avaneb eestpoolt. Masina juhtpaneel on asetatud ergonoomiliselt kõrgele. Seega on nii seadme juhtpaneel ja ka traadi etteandemehhanismi uks masina esiküljel.

Tavaline traditsiooniline kompaktne traadikeevitusseade on varustatud põhjaaluse transportkäruga, millel tihtipeale puudub alus kaitsegaasi ballooni jaoks. Uuel Kempact RA-l on balloonihoidja masina korpusesse ehitatud. Maanduskaabli ja keevituspüstoli saab seadme transpordi ajaks riputada ümber suurte käepidemete.

Ergonoomikat parandavad ka seadme suur ja selge LCD-ekraan ning suured reguleernupud, mis lasevad seadet lihtsalt reguleerida ka paksude keevituskinnastega. Juhtpaneelil ei ole mingeid keerulisi menüüsid, lisaks on traadi etteanderuum valgustusega, mis hõlbustab traadipooli vahetust näiteks hämarates oludes. Seadmed on terve rida väikeseid kui olulisi nüansse, näiteks suur ja tugevate hingedega juhtpaneeli kaitsekaan või väikesed panipaigad ekraani kõrval vooludüüside või muude kuluosade hoidmiseks, mis teevad seadme kasutamise mugavaks.

Uude Kemppi Kempact RA tootesarja hakkavad kuuluma 180A, 250A ja 320A seadmed ning valida saab kas manuaalse (R) või adaptiivse (A) juhtimisega seadmete vahel. Samasugust seadme reguleerimise valikut pakub ka Kemppi MinarcMig-seeria oma MInarcMig 170 ja MinarcMig 180 Adaptiv (ka MinarcMig Evo 200) seadmetel. Adaptiv-juhtimise korral on võimali kasutada seadme sünergilisi keevitusprogramme, mis teevad õigete parameetrite leidmise eriti lihtsaks.

Kemppi esitles oma uut seadet ka rahvusvahelise žürii ees ning võitis prestiižse "iF Product Design 2012" auhinna tööstusliku toote kategoorias. iF-i tootedisaini konkurss, mida korraldatakse Saksamaal, on üks vaminaid ja tuntumaid disainikonkursse maailmas. Konkursse viib läbi  iF Industrie Forum Design e.V., mis toob igal aastal kokku terve rea rahvusvahelisi disainieksperte, kes konkursile esitatud tooteid testivad ning hindavad. If disainiauhinda on nüüdseks välja antud juba pea 60 aasta jooksul.

Ka varasemalt on Kemppi seadmeid pärjatud auhindadega hea kasutuse või disaini poolest: MinarcMig™ Adaptive 180 2006 aastal (Red Dot disainiauhind) või FitWeld™ keevitusseade ja SuperSnake™ GT02S traadi etteande vahejaam 2009 aastal.

 Kempi RA

Posted in Uudised By Rainer Raudsepp

Otsfreesid

19.09.2016 9:37

RKR SEADMED OÜ tootevalikusse on lisandunud kvaliteetsed MOST otsfreesid ja abrasiivid.


RKR SEADMED OÜ tootevalikusse on lisandunud kvaliteetsed MOST otsfreesid ja abrasiivid.

Märksõnad:

Posted in Uudised By Rainer Raudsepp

6.03.2015 toimus Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis (TLMK) vabariikliku kutsevõistluse „Noor Meister 2015“ raames keevitajate kutsevõistlus „Parim Keevitaja 2015“. Osalesid peaaegu kõik Eesti kutsekoolid, kus keevituseriala õpetatakse. Kokku oli võistlustules 20 noort keevitajat (neist 2 väljaspool arvestust). Võisteldi kahes raskusastmes – põhikooli baasil õppijad ja keskkooli baasil õppijad.

Meie firmast oli kohtunike tööd juhtimas Raul Rosin. Kliki pildil ja vaata kokkuvõtet Aktuaalsest Kaamerast.

Posted in Uudised By Kadri Pall