Ostukorvis pole tooteid.
Tegime lühikese sissejuhatava kokkuvõtte uutest seadmetest, detailset kirjeldust iga masina kohta saad lugeda, kui avad need ükshaaval meie kodulehel.
Kliki pildil ja tutvu uute masinatega:
Avaldame Kemppi artikli kaasasgsete keevitusseadmete ühest protsesstist WiseSteel, mis selgitab, miks nutikaid keevitusseadmeid tasub osta ja kuidas need keevitajaid aitavad. Samuti on toodud reaalsete testide tulemused, kuidas WiseSteel protsess mõjutab keevitustulemust.
Kliki pildil ja tutvu artikliga:
Keevitusparameetrite mõju keevitustulemusele
28.09.2021 9:20
Jätkame üldhariduslikel keevitamist puudutavatel teemadel ja täna püüame selgitada ja visualiseerida, kuidas erinevate keevitusaparaadi parameetrite muutmine avaldab mõju keevitustulemusele.
Kliki pildil ja tutvu kogu kirjutisega:
Kemppi kataloogid 2021
23.09.2021 9:27
Kemppi on jaganud oma laia tootevaliku erinevatesse kataloogidesse:
- - käsikeevitusseadmete ja nende lisade kataloog
- - keevitusmaskide ja ohutustoodete kataloog
- - MIG keevituspüstolite ja TIG keevituspõletite kataloog
- - robotkeevituse kataloog
Kliki all olevatel piltidel ja tutvu tootevalikuga:
Kemppi uus MIG/MAG keevitusseade X5 FastMig
21.09.2020 19:16
Kemppi andis teada septembri lõpu tooteuudisest, mis tähendab, et FastMig tootepere saab endale uue põlvlkonna 400-500A Synergilise / manuaalse poolautomaadi näol, millel tootenimeks X5.
Uut seadet saab nii Manual versioonis ehk ilma programmideta ning Synergic versioonis, kus on kaasas kõik vajalik süsinikterase keevitamiseks tavalise (umb) traadiga, metalltäidistraadiga ning rutiiltäidistraadiga. Samuti saab keevitada legeerterseid ehk roostevaba vahemikus 307-316 nii tavatraadiga kui rutiiltäidistraadiga.
Kuna uue invertervooluallika näol on tegemist multifunktsionaalse sedmega, siis saab uue X5-ga ka elektroodiga keevitada ning kontaktsüütega TIG-i kasutada, mille tarvis tegi Kemppi täiesti uued TIG-i põletid, mille on traadi etteande seadme külge kinnitamiseks euro-liide ja millel on täiesti toimiv lüliti kaitsegaasi ja keevitusvoolu lülitamiseks. Samuti sobivad uued vooluallikad ka söeelektroodiga lõikamiseks.
Synergic versioonil on suur 5,7" värviline mitte putetundlik ekraan ka väga lihtne kasutajaliides erinevates keeltes.
Synergic seadmel saab kasutada järgmiseid keevituskvaliteeti tõstvaid ja tootlikkust suurendavaid programme ja funktsioone:
- Wise Fusion - keevitussügavust suurendav, kuni 25% keevituskiirust tõstes funktsioon. Vähendab ka soojussisestust ja hoiab ära serva sisselõike vea tekke. Koos selle funktsiooniga on kare pikkus alati optimaalne.
- Wise Penetration - seefunktsioon hoib keevitusvoolu konstantsena ja ei lase keevitussügavusel väheneda, kui käpa kaugus ja traadi väljaulatus seeläbi metalli pinnast mõõdetuna suurenevad. Väga kasulik raskesti ligipääsevavates kohtades ja paksude materjalide korral.
- Kahe eelmainitud ehk Fusioni ja Penetrationi koostöö ehk Kemppi Reduced Gap Technology (RGT). Võimadab põkk-liite kahepoolset servafaasi või ka ühepoolset pool-V faasi vähendada oluliselt, mille läbi väheneb täis keevitatava faasi maht, kulub oluliselt vähem traati, gaasi ja keevitaja aega. Jutt siis ühepoolselt kitsast faasist ja selle tootlikust keevitamisest.
- Wise Steel protsess - kõige suurema efekti annab keskmistel vooludel ehk üleminekukaarega keevitades (globular arc transfer), kui voolutugevus ei ole veel kasvanud suureks ehk nö kuuma kaarde (sprei kaarde) ning mille tulemusena tekib keevitamisel palju pritsmeid (süsinikteraste keevitamisel paksustel 3...7mm). See protsess kombineerib keskmisi voolutugevusi kasutades (näiteks traadi 1,0mm kiirustel 8-10 m/min) väikest voolu ja suurt voolu, mille tulemusena meenutab keevitamine topelt impulsiga keevitamist, kuid kaar põleb tegelikult alati siiski tavalises MIG-režiimis, kord on lihtsalt vool (ja ka traadi kiirus) väike ehk metalli siire kaares vtõimub lühistega ning järgmisel hetkel on vool suur, mis annab sprei pritsmevaba tilga ülekande põhimetalli. Tulemuseks on oluliselt vähem pritsmeid ja kergelt kontrollitav keevisvann. Ilus soomuseline õmbluse pealispind pealekauba.
Lisainfo Kemppi kodulehelt: https://www.kemppi.com/en-US/offering/family/x5-fastmig/
Respiraatorid
16.10.2018 14:30
Miks on respiraatori kasutamine oluline?
Respiraatorid kaitsevad töötajaid ebapiisava hapnikusisalduse, kahjuliku tolmu, suitsu, gaaside, aurude ja muude ohtlike ainete eest. Need läbi hingamisteede organismi sattuvad kemikaalid võivad põhjustada vähki, kopsu kahjustusi, haigusi ning ka koguni surma. Enda hingamisteede kaitsmine tööd tehes aitab ära hoida haiguste tekkimist.
Respiraatorid kaitsevad kasutajat kahel viisil. Esimene neist on saasteainete eemaldamine sisse hingatavast õhust. Seda tüüpi respiraatorid filtreerivad õhus esinevaid osakesi ning filtreerivad kemikaale ja gaase. Teine variant respiraatoritest on need, mis kasutavad eraldi õhupadruneid, mis suunavad puhta õhu otse respiraatorisse. Sellesse kategooriasse kuuluvate respiraatorite hulka kuuluvad õhupõhised respiraatorid, mis kasutavad suruõhku kaugemal asuvast allikast ja iseseisvat hingamisaparaati, mis hõlmab ka nende õhuvarustust.
Millised on respiraatorite erinevad tüübid?
1) Ühe kinnitusega tolmu respiraatorid – need maskid pole mõeldud kasutamiseks ohtlike töid tehes. Neid saab kasutada blokeerimaks tolmu ja muid allergeene.
2) Filtritega respiraatorid (tolmu maskid) – need maskid ei kaitse ohtlike gaaside või aurude eest ning neid ei kasutata plii või asbestiga töötamisel. Tolmu maskid on kasulikud kaitsmaks end tolmu ning ohtlike keevitusaurude eest.
3) Poolt nägu katvad respiraatorid – on kasulik kasutada kaitsmaks ennast gaaside, tolmu ja keevitusaurude eest. Maski filtrid ning padrunid peavad vastama saasteainetele ning neid tuleb perioodiliselt vahetada.
4) Tervet nägu kaitsev respiraator – pakub samasugust kaitset gaaside ja tolmu eest nagu poolt nägu katvad respiraatorid kuid lisana on ka näo kaitse, mis kaitseb ärritavate ainete ning saasteainete eest. Maski filtrid ning padrunid peavad vastama saasteainetele ja neid peab perioodiliselt vahetama.
5) Ise õhku puhastavad respiraatorid – need respiraatorid kasutavad aku jõul töötavat ventilaatorit, et tõmmata filtrite kaudu õhku maski. Filtrid ja padrunid peavad vastama saasteainetele ning neid tuleb perioodiliselt vahetada.
6) Iseseisvalt hingav respiraator – nendel seadmetel on oma õhupakk ja neid kasutatakse olukordades, kus töökeskkonnas võib tekkida hapnikupuudulikkus või on muidu ohtlik elule ja tervisele.
Mitmed tegurid võivad aidata tööandjal valida sobivat respiraatorit mis vastaks nõutavale kaitsetasemele. Respiraatorite valik on äärmiselt oluline selleks, et suurendada tootlikust, samas aga vähendada vigastuste ning haigestumiste ohtu töötajate seas. Mis tahes keevitus- või lihvimisseadme puhul võib hulk erinevaid respiraatoreid pakkuda sobivat kaitsetaset. Nende respiraatorite hinnad võivad olla vahemikus 1€ (ühekordselt kasutatavad) kuni 1000€ või isegi rohkem. Esialgne respiraatori hind on ainult üks osa investeeringust – tuleks vaadata ka muid kõrval kulusid.
Korduvkasutatavad respiraatorid võivad kesta kauem, kuid nad vajavad igapäevast puhastamist ja hooldust. Sõltuvalt respiraatorist võib hooldus hõlmata pesemist, filtri vahetust, aku laadimist, ülevaatust ning komponentide vahetamist. Sõltuvalt töötingimustest võivad ühekordsed respiraatorid, mida tuntakse ka tolmu maskidena, ummistuda ning ei pruugi kesta läbi ühe tööpäeva. Sellistel juhtudel võib ühekordsete respiraatorite eelistamine minna kokkuvõttes kulukamaks kui korduvkasutatavad respiraatorid.
Märkus määratud kaitsetegurite kohta respiraatoritel.
Määratud kaitsetegurid (APF) on hinnanguliselt konkreetse respiraatori poolt antud kaitse tase, kui seda õigesti kasutada. Näiteks 10-kohaline APF on iga 10 saasteaineosa kohta õhus. Teine viis APF-ide kirjeldamiseks on see, et respiraatorit, mille APF on 10, saab kasutada sellises olukorras, kus on õhus saasteaineid kuni 10 korda kokkupuute piirväärtuseni. APFid kehtivad ainult siis kui respiraator on korralikult katsetatud ning valitud õige filter ning järgitud kõiki tootja poolt antud juhiseid.
RKR Seadmed on IVM Vendingu autoriseeritud edasimüüja Eestis
03.07.2018 15:16
Meil on hea meel teatada, et RKR Seadmed on IVM Vending Machine ametlik autoriseeritud edasimüüja Eestis.
Vaata lähemalt millega tegu ning uuri meilt lisa!
Vending seadmed
RKR Seadmed Youtube videod
05.10.2017 10:24
Meil on hea meel teatada, et RKR Seadmed OÜ on alustanud video tootmistega toodete tutvustamisteks ning testimisteks.
Tegime Minarc Evo 180 elektroodkeevitusmasinal koormustesti. Keevitasime seadme maksimumvoolul 170A, et näha, mitu 4,0mm elektroodi saab enne seadme ülekuumenemist ära keevitada.
Tulemustega saab lähemalt tutvuda juba videos.
Katses kasutatud Minarc Evo 180.
Kasutatud elektroodid.
RKR Seadmete Youtube channeliga saab lähemalt tutvuda siit.
RKR Seadmed - Eesti Gasellettevõte 2017
14.12.2016 13:46
RKR Seadmed OÜ pälvis Äripäeva poolt välja antud Eesti Gasellettevõte 2017 tiitli.
Gasellettevõtteks nimetatakse ettevõtet:
kes on kolme aasta jooksul kasvatanud käivet ja kasumit rohkem kui 50%;
kes loovad kõige rohkem uusi töökohti;
kannavad endas kiiresti areneva ettevõtte olulisi omadusi - paindlikkus, kiirus, julgus.
Vaid alla 1% Eesti ettevõtetest on gasellid.