• +372 6 835 235
  • info@rkrseadmed.ee
  • Suur-Sõjamäe 29A, 11415 Tallinn, Eesti

Ostukorvis pole tooteid.

Kemppi Gamma                     Kemppi beta         

9873120 Gamma SFA komplekt – hind 700 eur*1                                                     9873032     Beta e90 SFA komplekt – hind 595 eur*3

9873130 Gamma XFA komplekt – hind 750 eur*2                                                     9873032B3 Beta e90 SFA komplekt – hind 680 eur*4

 

                                        

 

Kemppi ventileeritavate maskide

ERIPAKKUMINE
 

Kemppi võtab oma kasutajate tervist ja ohutust tõsiselt ja sellepärast on nad lisanud oma tooteportfelli uuenenud ventileeritavad keevitusmaskid. Mõõtmiste tulemusena on teada, et üldiselt suudab üks keevitaja toota ühes tunnis kuni 40g suitsu, 8 tunnise vahetusega seega kuni 320g. Samas hingab inimene 8 tunni jooksul u. 4000 L õhku.

Suits ja gaasid võivad põhjustada kergemal juhul hingamisteede ärritust, suuremas kontsentratsioonis aga kopsuhaigusi, pikema perioodi puhul isegi vähki. Samuti on leitud seos keevitustööde ja Parkinsoni tõve vahel, mida põhjustab eelkõige magneesium. Kokkuvõttes tähendab keevitussuitsu sissehingamine seda, et töötajatel hakkab esinema haigusepäevi ja sellisel juhul ei saa nad olla ettevõttele kasulikud.

Kuna tavaliste tolmumaskide/respiraatorite kasutamisel filtreerivad need ainult kuni kaitseklassi FFP1 korral 75% ja klassi FFP2 korral 89% ning neid tuleb tihti vaheda, on keevitustöödel igal juhul mõistlikum ja rahaliselt kasulikum kasutada ülerõhumaske.


    keevituse pilt

 
Ventileeritavad maskid on olemas paljudel tootjatel, aga olulisemad näitajad, mille poolest süsteemid erinevad, on:

* Kaitseklass: TH2 klass tähendab, et maski all on puhast õhku vähemalt 98%, samas klass kõrgemal süsteemil TH3 tervelt 99,8%. Kui nüüd leida seos inimese poolt sisse hingatava õhu koguse ja maski kaitseklassi vahel, on tulemused järgmised: TH2 (98%) puhul satub aastas keevitajale maski alla u. 17 000 L musta õhku ja TH3 puhul ainult 1800 L.

* Maski kaal peas: Kemppi Beta uus mask e90 koos tumeda klaasiga kaalub ainult 650g (isetumeneva filtriga 700g), samas võib isetumeneva filtriga eest avatava (üles tõstetava) esiosaga mask kaaluga üle 1 kg (samas on ka sellel maski tüübil omad edud).

* Aku suurus ja seega tööaeg: Kemppi standardaku töötab kuni 8h ja suurem mahtaku kuni 14 tundi, paljudel konkurentidel puudub mahtaku üldse ja ka mahtakuga on päeva õhtusse saamine keeruline). Igal kasutajal võiks olla siiski 2 akut, et ühte saaks laadida ja teisega keevitada.

Beta e90 komplekt on kergemat maski eelistavale keevitajale, lihvimiseks saab tumeda filtriklaasi (või isetumeneva filtri) maski peast võtmata üles tõsta. Siinkohal on oluline, et mask kaitsebki ainult sel ajal, kui see peas on. Samas annab maski alla puhutav ülerõhk keevitaja näole ka jahutust.Kemppi teiseks valikuks on Gamma mask koos puhuri süsteemiga. Võrreldes Betaga või oma konkurentidega on Gamma lipulaeval XFA järgmised eelised:

* komplektis on kohe kaasas suur 6,4 Ah mahtaku (14,8V, tööaeg 10-14h, laadimise aeg ainult 3h);
* komplekti saab vajadusel lisada eriti suure mahtuvusega gaasifiltri A1B1E1 (aktiivsöega), konkurentide oma on palju väiksem;
* gaasifiltri kasutamisel lülitub puhur ise väiksemale 160 L/min õhukogusele, et säästa aktiivsöefiltrit ja ka akut;
* õhu puhuri PFU 210e õhuvoolik on kohe kaitsevooliks, mis pikendab selle tööiga tunduvalt (konkurentidel lisavarustuses);
* puhuril PFU 210e on välja lülitamise märguandeks vibreerimine, kui mürases keskkonnas jääb helisignaal märkamata;
* akude laadimiseks ei pea neid puhuri küljest eemaldama, laadimisava asub mugavas kohas;
* komplektis on kohe kaasas puhuri vööle lisaks traksid, et vähendada puhuri raskust vöökohale;
* XFA mudelil on 2 led-lampi hämarates oludes töökoha valgustamiseks (70 luumenit), mille toide tuleb puhuri akust;
* Gamma maski ülestõstetaval visiiril on võimalk jätta piiluava filtri alaserva (GapView);
* maski kaldenurka näo suhtes saab mugavalt ja sujuvalt reguleerida pöördnupust;
* isetumeneval filtril on harva esinevad eriti tumedad astmed DIN 14 ja 15;
* isetumeneva filtri ja ka töötulede lülitust saab reguleerida maski peal olevatelt nuppudelt, selleks pole vaja maski isegi üles tõsta;
* isetumeneva filtri peal on näha ka aku taset ja puhuri filtrite täituvusastet;
* saadaval on suur valik suurendusklaase isetumeneva filtri ette;
* maski väline kaitseklaas ei ole tavalisest pehmest plastist, see on valatud toode, tänu millele on see kõvema pinnaga;
* käiamistöödeks saab isetumeneva maski esisosa üles tõsta ja nii jääb nägu läbipaistva visiiriga kaitstuks ning säilib ka puhta õhu vool maski alla;
* puhur puhastab standard filtritega 99,9% õhust ja kogu komplekt tagab vähemalt 99,8%-lise õhu puhtuse maski all (TH3).


Pakutavad komplektid sisaldavad:

* 1 - Gamma SFA mask, puhastusklass TH3, ülestõstetava esiosaga mask, isetumenev Life+ Color loomulike värvidega filter SA60, vaateväli 102 x 60 mm, reguleeritav tumedus DIN 4/5,8/9-13, 2 valgusandurit, päikesepatarei + CR2450 patarei,  akuga õhu puhur PFU 210e, mille õhu puhumise kiirus on astmeliselt reguleeritav vahemikus 160-210 L/min, õhuvoolik, eelfilter, osakeste filter, standardaku SD 3,2 Ah, akulaadija, õhu hulga mõõtja – hind 700 eur.

* 2 - Gamma XFA mask, puhastusklass TH3, ülestõstetava esiosaga mask, isetumenev Life+ Color loomulike värvidega filter XA 74, vaateväli 102 x 74 mm, reguleeritav tumedus DIN 4/5,8/9-13 + DIN 14 ja 15, 2 valgusandurit, päikesepatarei + CR2450 patarei, maski led-lampidel puhuri akust tulev toide, akuga õhu puhur PFU 210e, mille õhu puhumise kiirus on astmeliselt reguleeritav vahemikus 160-210 L/min, õhuvoolik, eelfilter, osakeste filter, suur HD aku 6.4 Ah, akulaadija, õhu hulga mõõtja – hind 750 eur.

* 3 - Beta e90 SFA mask, puhastusklass TH2, täiesti uus isetumenev Life+ Color eriti loomulike värvidega filter SA60B vaateaknaga 100 x 60 mm, mis on heledas olekus hästi läbi nähtav ehk hele (DIN 3.5), reguleeritav tumedus DIN 3.5/9-13, lõikamisrežiim DIN 5, 3 valgusandurit, päikesepatarei + vahetatav CR2032 patarei, isetumeneva filtri aken mõõduga 90x110mm lihvimistöödeks üles tõstetav või kitsa piilumisava tekitamiseks natuke lahti võimalik jätta, akuga õhu puhur PFU 210e, mille õhu puhumise kiirus on astmeliselt reguleeritav vahemikus 160-210 L/min, õhuvoolik koos kaitsevoolikuga, metallist sädemefilter, eelfilter, osakeste filter, standardaku 3.2 Ah, akulaadija, õhu hulga mõõtja ja vöö koos traksidega – hind 595 eur;

* 4 - Beta e90 SFA mask – kõik sama, nagu komplektis *3, aga lisaks kaasas suur HD 6.4 Ah aku hind 680 eur.

 

Maskidele ja puhuritele on saadaval ka lai valik lisavarustust: erinevad akud, aktiivsöe ehk gaasifilter, suurendusklaasid, lõua- ja peakaitsed jne.

 

Ventileeritava maski põhilised kuluvosad on järgmised:

* Beta maski väline kaitseklaas 90x110 mm, paksus 1.0mm (vahetatakse tavaliselt korra nädalas) – hind 0.95 eur
* Gamma maski väline kaitseklaas (vahetatakse tavaliselt korra nädalas) – hind 2,44 eur
* Puhuri õhuke eelfilter (vahetatakse tavaliselt korra nädalas) – hind 1,4 eur
* Puhuri põhifilter (osakeste filter, vahetatakse tavaliselt korra kuus) – hind 18 eur

Pakutud hinnad on toodud ilma käibemaksuta.

 keevitaja pilt

Soovid vaadata erinevate isetumenevate filtreeritavate keevitusmaskide võrdlust? Vaata siit!

Kemppi keevitustoodete ja -lahenduste ametlik autoriseeritud esindaja Eestis:

RKR Seadmed OÜ
Suur-Sõjamäe 29A
11415 Tallinn
Tel. 6 835 235
e-mail: info@rkrseadmed.ee
www.rkrseadmed.ee

Kemppi seadmete müük, hooldus, remont, rent, varuosad, kasutamise koolitus.

RKR Seadmed logo

          

Posted in Uudised By Rauno Pappo

Kemppi kataloogid

21.10.2019 17:27

Kemppi on jaganud oma laia tootevaliku erinevatesse kataloogidesse:

  • - käsikeevitusseadmete ja nende lisade kataloog
  • - keevitusmaskide ja ohutustoodete kataloog
  • - mehhaniseeritud keevituse toodete kataloog
  • - robotkeevituse kataloog

Kliki all olevatel piltidel ja tutvu tootevalikuga:

         

Posted in Uudised By Raul Rosin

Respiraatorid

16.10.2018 14:30

Miks on respiraatori kasutamine oluline? Respiraatorid kaitsevad töötajaid ebapiisava hapnikusisalduse, kahjuliku tolmu, suitsu, gaaside, aurude ja muude ohtlike ainete eest. Need läbi hingamisteede organismi sattuvad kemikaalid võivad põhjustada vähki, kopsu kahjustusi, haigusi ning ka koguni surma. Enda hingamisteede kaitsmine tööd tehes aitab ära hoida haiguste tekkimist.Respiraatorid kaitsevad kasutajat kahel viisil. Esimene neist on saasteainete eemaldamine sisse hingatavast õhust. Seda tüüpi respiraatorid filtreerivad õhus esinevaid osakesi ning filtreerivad kemikaale ja gaase. Teine variant respiraatoritest on need, mis kasutavad eraldi õhupadruneid, mis suunavad puhta õhu otse respiraatorisse. Sellesse kategooriasse kuuluvate respiraatorite hulka kuuluvad õhupõhised respiraatorid, mis kasutavad suruõhku kaugemal asuvast allikast ja iseseisvat hingamisaparaati, mis hõlmab ka nende õhuvarustust. 


Millised on respiraatorite erinevad tüübid?1) Ühe kinnitusega tolmu respiraatorid – need maskid pole mõeldud kasutamiseks ohtlike töid tehes. Neid saab kasutada blokeerimaks tolmu ja muid allergeene.2) Filtritega respiraatorid (tolmu maskid) – need maskid ei kaitse ohtlike gaaside või aurude eest ning neid ei kasutata plii või asbestiga töötamisel. Tolmu maskid on kasulikud kaitsmaks end tolmu ning ohtlike keevitusaurude eest.3) Poolt nägu katvad respiraatorid – on kasulik kasutada kaitsmaks ennast gaaside, tolmu ja keevitusaurude eest. Maski filtrid ning padrunid peavad vastama saasteainetele ning neid tuleb perioodiliselt vahetada.

4) Tervet nägu kaitsev respiraator – pakub samasugust kaitset gaaside ja tolmu eest nagu poolt nägu katvad respiraatorid kuid lisana on ka näo kaitse, mis kaitseb ärritavate ainete ning saasteainete eest. Maski filtrid ning padrunid peavad vastama saasteainetele ja neid peab perioodiliselt vahetama.

5) Ise õhku puhastavad respiraatorid – need respiraatorid kasutavad aku jõul töötavat ventilaatorit, et tõmmata filtrite kaudu õhku maski. Filtrid ja padrunid peavad vastama saasteainetele ning neid tuleb perioodiliselt vahetada.6) Iseseisvalt hingav respiraator – nendel seadmetel on oma õhupakk ja neid kasutatakse olukordades, kus töökeskkonnas võib tekkida hapnikupuudulikkus või on muidu ohtlik elule ja tervisele. 
Mitmed tegurid võivad aidata tööandjal valida sobivat respiraatorit mis vastaks nõutavale kaitsetasemele. Respiraatorite valik on äärmiselt oluline selleks, et suurendada tootlikust, samas aga vähendada vigastuste ning haigestumiste ohtu töötajate seas. 
Mis tahes keevitus- või lihvimisseadme puhul võib hulk erinevaid respiraatoreid pakkuda sobivat kaitsetaset. Nende respiraatorite hinnad võivad olla vahemikus 1€ (ühekordselt kasutatavad) kuni 1000€ või isegi rohkem. Esialgne respiraatori hind on ainult üks osa investeeringust – tuleks vaadata ka muid kõrval kulusid. Korduvkasutatavad respiraatorid võivad kesta kauem, kuid nad vajavad igapäevast puhastamist ja hooldust. Sõltuvalt respiraatorist võib hooldus hõlmata pesemist, filtri vahetust, aku laadimist, ülevaatust ning komponentide vahetamist. Sõltuvalt töötingimustest võivad ühekordsed respiraatorid, mida tuntakse ka tolmu maskidena, ummistuda ning ei pruugi kesta läbi ühe tööpäeva. Sellistel juhtudel võib ühekordsete respiraatorite eelistamine minna kokkuvõttes kulukamaks kui korduvkasutatavad respiraatorid.

Märkus määratud kaitsetegurite kohta respiraatoritel.
 Määratud kaitsetegurid (APF) on hinnanguliselt konkreetse respiraatori poolt antud kaitse tase, kui seda õigesti kasutada. Näiteks 10-kohaline APF on iga 10 saasteaineosa kohta õhus. Teine viis APF-ide kirjeldamiseks on see, et respiraatorit, mille APF on 10, saab kasutada sellises olukorras, kus on õhus saasteaineid kuni 10 korda kokkupuute piirväärtuseni. APFid kehtivad ainult siis kui respiraator on korralikult katsetatud ning valitud õige filter ning järgitud kõiki tootja poolt antud juhiseid. Posted in Uudised By Rauno Pappo

Meil on hea meel teatada, et RKR Seadmed on IVM Vending Machine ametlik autoriseeritud edasimüüja Eestis.

Vaata lähemalt millega tegu ning uuri meilt lisa!
Vending seadmed


Märksõnad:

Posted in Uudised By Rauno Pappo

RKR Seadmed Youtube videod

05.10.2017 10:24

Meil on hea meel teatada, et RKR Seadmed OÜ on alustanud video tootmistega toodete tutvustamisteks ning testimisteks.

Tegime Minarc Evo 180 elektroodkeevitusmasinal koormustesti. Keevitasime seadme maksimumvoolul 170A, et näha, mitu 4,0mm elektroodi saab enne seadme ülekuumenemist ära keevitada. 

Tulemustega saab lähemalt tutvuda juba videos.

Katses kasutatud Minarc Evo 180.

Kasutatud elektroodid.

 

RKR Seadmete Youtube channeliga saab lähemalt tutvuda siit.

Märksõnad:

Posted in Uudised By Rauno Pappo

Eesti Gasellettevõte 2017

RKR Seadmed OÜ pälvis Äripäeva poolt välja antud Eesti Gasellettevõte 2017 tiitli.

Gasellettevõtteks nimetatakse ettevõtet:
kes on kolme aasta jooksul kasvatanud käivet ja kasumit rohkem kui 50%;
kes loovad kõige rohkem uusi töökohti; 
kannavad endas kiiresti areneva ettevõtte olulisi omadusi - paindlikkus, kiirus, julgus.

Vaid alla 1% Eesti ettevõtetest on gasellid.

Posted in Uudised By Rauno Pappo

RKR Seadmed ja SPARK Makerlabi koostöö

Meil on hea meel tõdeda, et RKR Seadmed on andnud omapoolse panuse ning toetab SPARK Makerlab'i Kemppi Minarc Evo 150 keevitusinverteriga.

SPARK Makerlab saab olema koht Tartu südalinnas, kuhu on oodatud kõik, kes tahavad oma kätega midagi ära teha. Täpsemat infot SPARK Makerlab'i tegemistest saab siit: http://makerlab.ee/

Posted in Uudised By Rauno Pappo

Kemppi RA Seeria


Kemppi on kergitanud pisut saladuseloori oma peatselt ilmavalgust nägevalt uudistootelt - Kempact RA tooteseerialt. Tegemist on invertervooluallikaga seadmerühmaga, mis eelkõige mõeldud välja vahetama senist kauaaegselt ja populaarset Kempomat-seeriat, mis Kemppi kui tootja ka Eestis juba 1980-ndate algul kuulsaks tegi.

Uue Kempact RA seeria näol on tegemist täiesti uue lähenemisega kompaktsete MIG/MAG-keevitusseadmete maailmas, kus on liidetud vapustavad keevitusomadused ja silmapaistev disain, mille tulemusena on sündinud uue generatsiooni keevitusseade moodsasse töökotta. Uus seade kätkeb endas kõrgkvaliteetset ja moodsat tehnikat, mis muudab keevituse efektiivseks, täpseks ja tootlikuks. Seadme väljatöötamisel on ettevõtmisse kaasatud disainerid ja oma sõna said kaasa rääkida paljude erinevate maade keevitajad, nii et uus seade peaks suurepäraselt sobima paljude erinevate vajadustega.

Uue Kempact RA disaini lähtekoht, mis kätkeb endas mitmeid innovaatilisi lähenemisi, algab juba seadme uudsest ülesehitusest. Eesmärgiks oli tuua keevitusseadme kõige kasutatavamad funktsioonid kõik seadme ühele poolele. Erinevalt oma eelkäiatest, mis olid kujult madalad ja laiad, on uus seade kõrge ja avaneb eestpoolt. Masina juhtpaneel on asetatud ergonoomiliselt kõrgele. Seega on nii seadme juhtpaneel ja ka traadi etteandemehhanismi uks masina esiküljel.

Tavaline traditsiooniline kompaktne traadikeevitusseade on varustatud põhjaaluse transportkäruga, millel tihtipeale puudub alus kaitsegaasi ballooni jaoks. Uuel Kempact RA-l on balloonihoidja masina korpusesse ehitatud. Maanduskaabli ja keevituspüstoli saab seadme transpordi ajaks riputada ümber suurte käepidemete.

Ergonoomikat parandavad ka seadme suur ja selge LCD-ekraan ning suured reguleernupud, mis lasevad seadet lihtsalt reguleerida ka paksude keevituskinnastega. Juhtpaneelil ei ole mingeid keerulisi menüüsid, lisaks on traadi etteanderuum valgustusega, mis hõlbustab traadipooli vahetust näiteks hämarates oludes. Seadmed on terve rida väikeseid kui olulisi nüansse, näiteks suur ja tugevate hingedega juhtpaneeli kaitsekaan või väikesed panipaigad ekraani kõrval vooludüüside või muude kuluosade hoidmiseks, mis teevad seadme kasutamise mugavaks.

Uude Kemppi Kempact RA tootesarja hakkavad kuuluma 180A, 250A ja 320A seadmed ning valida saab kas manuaalse (R) või adaptiivse (A) juhtimisega seadmete vahel. Samasugust seadme reguleerimise valikut pakub ka Kemppi MinarcMig-seeria oma MInarcMig 170 ja MinarcMig 180 Adaptiv (ka MinarcMig Evo 200) seadmetel. Adaptiv-juhtimise korral on võimali kasutada seadme sünergilisi keevitusprogramme, mis teevad õigete parameetrite leidmise eriti lihtsaks.

Kemppi esitles oma uut seadet ka rahvusvahelise žürii ees ning võitis prestiižse "iF Product Design 2012" auhinna tööstusliku toote kategoorias. iF-i tootedisaini konkurss, mida korraldatakse Saksamaal, on üks vaminaid ja tuntumaid disainikonkursse maailmas. Konkursse viib läbi  iF Industrie Forum Design e.V., mis toob igal aastal kokku terve rea rahvusvahelisi disainieksperte, kes konkursile esitatud tooteid testivad ning hindavad. If disainiauhinda on nüüdseks välja antud juba pea 60 aasta jooksul.

Ka varasemalt on Kemppi seadmeid pärjatud auhindadega hea kasutuse või disaini poolest: MinarcMig™ Adaptive 180 2006 aastal (Red Dot disainiauhind) või FitWeld™ keevitusseade ja SuperSnake™ GT02S traadi etteande vahejaam 2009 aastal.

 Kempi RA

Posted in Uudised By Rainer Raudsepp

Otsfreesid

19.09.2016 9:37

RKR SEADMED OÜ tootevalikusse on lisandunud kvaliteetsed MOST otsfreesid ja abrasiivid.


RKR SEADMED OÜ tootevalikusse on lisandunud kvaliteetsed MOST otsfreesid ja abrasiivid.

Märksõnad:

Posted in Uudised By Rainer Raudsepp

6.03.2015 toimus Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis (TLMK) vabariikliku kutsevõistluse „Noor Meister 2015“ raames keevitajate kutsevõistlus „Parim Keevitaja 2015“. Osalesid peaaegu kõik Eesti kutsekoolid, kus keevituseriala õpetatakse. Kokku oli võistlustules 20 noort keevitajat (neist 2 väljaspool arvestust). Võisteldi kahes raskusastmes – põhikooli baasil õppijad ja keskkooli baasil õppijad.

Meie firmast oli kohtunike tööd juhtimas Raul Rosin. Kliki pildil ja vaata kokkuvõtet Aktuaalsest Kaamerast.

Posted in Uudised By Kadri Pall